Ordfører Erik Unaas og politimester Arne Jørgen Olafsen tar hverandre i hånden etter at avtalen er signert. FOTO: Glenn Thomas Nilsen
1. desember 2012

Mysen får politikontor igjen

Kontrakten er underskrevet, og i februar åpner politiet avdelingskontor i Mysen igjen.

Ordføreren viser frem politiets kommende lokaler i Mysen. FOTO: Glenn Thomas NilsenI fjor var det midlertidig kroken på døra for politiets lokaler i Mysen. Nå har de skaffet seg nye lokaler på kulturtorget. Kontrakten ble underskrevet torsdag, og i februar åpner avdelingskontoret i Mysen. Det blir bemannet to dager i uka.

– Kontoret vil bli bemannet med en polititjenestemann/-kvinne og minst én sivil ansatt, opplyser politistasjonssjef Trond Widme ved Indre Østfold politistasjon, til MysenPosten.

Hva skal dere tilby ved kontoret i Mysen?
– Mottak av enkle anmeldelser og forenklet anmeldelse, gjennomføring av bekymringssamtaler som angår de under 18 år, møtevirksomhet med andre offentlige etater som barnevern, kommunens ledelse, SLT med videre, forteller han.

I lokalene vil det bli installert passkiosk, og man vil også blant annet kunne levere søknader om kjøreseddel, våpen, politiattest og ordensvaktbevis på åpningsdagene.
– Når det gjelder utlendingsforvaltning og den sivile rettspleien, skal all denne saksbehandlingen fortsette ved kontoret i Askim. Dette av hensyn til kompleksiteten i disse sakene, sier Widme.