Lyskonferansen ble innledet med lysstunts i Mysen og Askim tirsdag kveld. FOTO: Adrian Sellstrøm
30. oktober 2012

Lysstunt innledet konferanse

Tirsdag kveld ble lyskonferansen «Lys som virkemiddel» innledet med et lysstunt på Heggin. Se video under.

Konferansen er en del av prosjektet «Byene Askim og Mysen mot 2050», hvor man blant annet jobber for å skape attraktive steder og gode møteplasser i sentrum.

Arrangementet ble innledet tirsdag kveld med såkalt «Guerrilla Lighting» på Heggin, hvor deltakerne lyste opp en av bygningene med hver sin lykt. Turen så gikk videre til Askim, hvor det også ble foretatt lysstunts før kvelden ble avsluttet med varm høstmat i kulda.

Onsdag fortsetter det hele med konferanse på Mysen videregående skole. Der blir det et tettpakket program med en rekke foredrag, eksempler og diskusjoner om lyssetting i lokalmiljøer.

{source}
<iframe width=»700″ height=»394″ src=»http://www.youtube.com/embed/K_xmev77Ki8?rel=0″ frameborder=»0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}


Se også: Bilde fra konferansen onsdag | Se NRKs TV-innslag