Hærland Skole- og Ungdomskorps ønsker seg flere medlemmer. FOTO: Glenn Thomas Nilsen
10. september 2012

Ønsker seg flere korpsmedlemmer

Hærland Skole- og Ungdomskorps er stadig ute etter nye medlemmer, og nylig inviterte de til rekrutteringskonsert.

Hver torsdag har korpset øvelser i gymsalen på Hærland skole. De er på utkikk etter nye medlemmer og valgte i den forbindelse å holde en rektruttkonsert på skolen torsdag kveld, hvor de inviterte flere til å komme for å se hvordan det er, og om man kanskje har lyst til å starte.

Tidligere ble rekrutteringskonserten holdt på dagtid i skoletiden, men denne gangen ville de prøve å ha det på kveldstid.

Men det var labert oppmøte og korpset innrømmer at de hadde håpet på at flere kom.
– Vi håpet på mange, men regnet med at 4-5 personer kom, forteller Arnulf Hansen.

Han sier at de har plass til mange flere i korpset, og legger til at det ikke spiller noen rolle om man kommer fra andre steder. I Hærland er alle velkommen.

I etterkant av konserten ble det fortalt at en av de som møtte opp syntes det var en fin konsert, og gledet seg til å begynne som aspirant.

(Saken fortsetter under bildet)FOTO: Glenn Thomas Nilsen

Korpset gir ikke opp rekrutteringen og ønsker alle velkommen til øvelse igjen torsdag i gymsalen på Hærland skole. Det er også mulighet for å låne instrumenter.

Korpset ble stiftet i 1956 og het da Hærland Guttekorps. De siste årene har det vært rundt 20 medlemmer i korpset, mens det tidligere har vært rundt 50 medlemmer.

Hva tror du nedgangen skyldes?
– Det kan være så mye, enten har folk mye å gjøre. Skolen eller jobb tar kanskje for mye tid også videre, sier Ellen Øvrebø, som har spilt tuba i korpset i seks år. Hun sitter også i styret.