
Cir.Cuz til Måsanfestivalen
Tredje utgave av Måsanfestivalen nærmer seg med stormskritt. Årets artister er Cir.Cuz, Twixxman og Out of Babylon.
Årets trekkplaster er Cir.Cuz. I fjor slo de gjennom med hiten «Radio», og de gjestet Momarkedet. I år er det låta «Gatelys» som er blitt en sommerhit.
– Vi ser fram til å komme tilbake til Mysen. Sist vi var der var det kjempestemning og mye folk, så dette gleder vi oss til, sier Thomas Pedersen (Lex Press) i Cir.Cuz til MysenPosten.
Han forteller at publikum kan glede seg til et energisk show og et par nye låter.
– Vi kan ikke røpe alt for mye, men kan love at det blir god stemning!
Twixxman gleder seg
Den plateaktuelle Mysen-rapperen Twixxman (Sanjin Dulic) opptrådte på Måsanfestivalen i fjor, og kommer tilbake i år.
– Det er gøy å bli spurt om å spille der i år også. Det var jo gøy å spille der i fjor, men jeg gleder meg enda mer til å spille der i år, fordi jeg har gitt ut en del gratis-låter på nettet og et helt album siden sist, forteller han.
Han legger til at han definitivt kommer til å spille sanger fra det nye albumet.
– Jeg håper at så mange som mulig tar turen og at det blir god stemning der, sier han.
Out of Babylon skal også opptre på Måsan. De har base i Oslo, men har et par medlemmer fra Mysen. De omtaler seg selv som et punkband som spiller progressiv hardcore med en overbevisende og genuin agressivitet.
Lover mye morsomt
Den nye scenen på Måsan kan endelig tas i bruk under årets festival. I tillegg til konserter blir det også volleyballspilling med en liten turnering, skateshow og mange andre morsomme aktiviteter.
– Cir.Cuz blir årets headliner, men vi synes også det er viktig at lokale artister får lov til å vise seg frem. Vi ser veldig frem mot årets festival, og håper det blir like bra som de tidligere årene, sier Julie Enger i Ungdomsrådet.
Hun oppfordrer ungdom i alle aldre til å ta turen innom Måsan mandag 20. august.
Les også: Se bildene fra Måsanfestivalen