
Brann i bygård
Like etter klokken halv to natt til mandag brøt det ut brann i en bygård i Anton H. Mysens gate i Mysen sentrum.
Alle nødetatene ble sendt til stedet. Politiet var på plass klokken 01.56. Brannvesenet var da godt i gang med slukkingen.
Politiet opplyser at brannårsaken foreløpig er ukjent.
Deler av bygget er avsperret i påvente av videre tekniske undersøkelser som vil bli foretatt på dagtid.
De rundt ti beboerne ble etter hvert gitt tillatelse til å vende tilbake til sine respektive leiligheter etter å ha snakket med politiet.
Det var ingen person- eller røykskader, men én person ble etter det MysenPosten kjenner til undersøkt. Brannen medførte mindre materielle skader på bygården.
(Artikkelen fortsetter under bildet)
Etterforskes
Vitner MysenPosten har snakket med sier at de hørte et smell før brannen brøt ut.
– Politiet har opprettet undersøkelsessak og forholdet vil bli etterforsket, opplyser Karianne Knudsen ved Follo Politidistrikt.
Oppdatering mandag ettermiddag: Politiet opplyser at krimteknikere fortsatt jobber på stedet.

Les også: Mener brannen var påsatt | Helgens nyheter