
Mysen tapte på bortebane
TAP: Mysens A-lag tapte på bortebane mot Drøbak/ Frogn. Her er Mysen i aksjon mot Drøbak/Frogn på hjemmebane i 2009. (Arkivfoto: Glenn Thomas Nilsen)
Drøbak Frogn 3. Mysen 0. Dessverre supportere og andre interesserte. Kvelden i Drøbak mandag ga ikke poeng.
Det å være on er viktig. Ikke bare ovenfor venner, familie og de man bryr seg om. Men også om man deltar som spiller i et fotballag. Tenke seg, etter ett minutt sov to av våre spillere. De reagerte simpelthen ikke der ute på kanten, og lot en motspiller ta ned ballen, vende – og sette fart.
Skuddet som ble levert var fra 34 meter og gikk rett over keeper Hempkins, som trolig var blendet av sola. Neste gang Lars Erik forventer vi en keepercaps! 🙂
Grei kamp
Drøbak gikk altså til 1-0. Og på overtid i første omgang ble det 2-0. En corner ble elendig avklart, kula falt ned til en motstander, som nikket løst inne ved hjørnet, en ball som tok bakken før det.
Forut hadde nettopp Drøbak kommet i mange overganger og de virket mye mer på hugget enn oss. Nå blåste det motvind riktignok, men gutta våre var liksom ikke tente.
Likevel, vi kom også til våre sjanser. Andreas Strand hadde et skudd som gikk rett utenfor, ett vi så i mål. Ellers var det mye fint kantspill å trekke frem som positivt. Men som sagt, vi var hele tiden to skritt for seint ute.
I andre omgang ble det mer strekk i begge lag. Drøbak spilte fint sammen og hadde kvikke kombinasjoner. Vi fikk liksom intet til. Det stoppet så fort vi kom over midtstreken ofte. Vel, mot slutten av kampen hadde vi flust av sjanser, men det ble med dem. Størst mulighet for redusering var da en forsvarer til Drøbak slo et tilbakespill, og keeperen deres nærmest bommet på sitt utspark. Ballen trillet 6 centimeter utenfor!
Tilbake til utviklingen. Det ble også 3-0 til Drøbak, som utnyttet slurv ni vårt forsvar, en hendelse som fikk oss til å tenke miniputtfotball og ikke A-lag.
Da ballen ble hentet ut av nettet sukket vi sju Mysensupportere samtidig – det som ble vist ute på matta akkurat da var ikke noe å skrive hjem om.
Men, oppsummeres hele matchen så var det vel en grei kamp, eller grei minus – som vi står for.
Gutta mente
Rett etter kampslutt tok mysenfotball.no’s utsendte veien inn i garderoben. Etter en kjapp godkjennelse av trener Fladberg fikk han spørre om spillernes inntrykk.
– Vi slurver for mye med pasningene (Andreas Strand).
– Grei innsats, men mange personlige feil. (Ole Johan Aas)
– Humøret burde vært bedre (samlet tropp).
– Manko i det å være på tærne (Morten Fladberg).
– Uheldige mål, kampen var langt mer jevn enn det resultatene tilsier (gjengen igjen).
– Bedre samspill enn i enkelte andre kamper i vårsesongen (Hempkins).
Kommentar til slutt
Fredag hjemme i Mysen venter et tøft oppgjør. Sprint Jeløy kommer, og vi har bare å reise oss.
Hvordan skal dette kunne skje?
– Hver enkelt får sjekke pulsen sin nå. Går det an å ta en løpetur ekstra for å komme seg mer på tærne?
– Samspillet som Mysen var kjent for, kan vi kjapt få dette mer på plass?
– Kan man slå på reaksjonsevnen med ett dommer blåser i fløyta?
– Kan man være så snille og ta hjemløpene for at vi kan forsvare oss samlet?
– Kan vi få inn trua på at vi skal greie det?
– Og et par ekstra økter med forsvaret bør også finne sin plass.
– Vi kunne gjerne også sett juniorfriske bein få starte, gutter som tråkker til og viser vei.
Ett poeng mot slutten av saken. Ofte kritiserte Robert Miekus hadde sin desidert beste kamp i hele år. Han jobbet, han vant baller – han styrte godt på midten. Den heder fortjener du Robert.
Nå er vi i sumpa for første gang på en måned. Nedrykksplass. Det bør få hver enkelt til å ta seg selv alvorlig, og ikke minst sørge for at forberedelsene til toppkampen fredag er som best.
Saken er hentet fra Mysenfotball.no med tillatelse.
(Av: Even Elvenes)